HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U

Makale tadında olmasına dikkat ettiğim, kendi çapımda, normal bir kullanıcı gözü ile tablet hakkında yapmaya çalıştığım inceleme yazısını bitirdim. Bugünkü ufak bir düzenleme-gözden geçirme sonrasında sizlerle paylaşmayı uygun görüyorum. Emin olabilirsiniz ki, yazımın her anında objektif olmaya gayret ettim. Ne gördüysem, ne hissettiysem yalın bir şekilde yazıya aktarmaya çalıştım. İyi Okumalar, Dilerim Beğenirsiniz...


2013 yılının 3.cü çeyreğinde Rusya, Çin, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Avrupa pazarlarında satışa sunulması beklenen ve kod adı S7-701u olan, Huawei Mediapad 7 Youth isimli tablet modeli, bir GSM operatörü aracılığıyla ve 329 TL kontratsız fiyatı ile ülkemize giriş yapmış oldu. Bazı kaynaklara göre bu tabletin Avrupa’da 150 Euro civarından satışa sunulacağı iddia ediliyor.

Huawei tarafından gençlere yönelik, her an her yerde bağlantıda kalmak sloganıyla piyasaya lanse edilen tablet, IPS ekran, dahili 3G bağlantı ve dahili GPS desteği ile bu fiyat segmentinde göze batıyor.

Bir GSM operatörünün e-mağazasından satın aldığım cihazın, açılış ekranında operatör logosu, sisteme gömülü gereksiz operatör uygulamaları gibi gibi şeyler bulunmuyor. Yani cihazın içinde/dışında operatöre dair rahatsız edici hiç bir ize rastlamadım. Bu konuda hassas kullanıcılar olabiliyor diye belirtme ihtiyacı duydum. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, cihazda SIM Kilit bulunmuyor. Bu sayede, tableti farklı operatörlerin hatları ile kullanabiliyorsunuz. Şahsen kendim denedim ve kullandım, her hangi bir sıkıntı yok.

Tablet Türkiye sınırları dahilinde 2 yıl KVK ücretsiz servis garantisine sahip.

Cihaz MCKS İmei Sorgulama ve KVK Sorgulamasında kayıtlı olarak gözükmekte. Bu açıdan içiniz rahat olabilir.

Tabletin kutu içeriğinde tablet, şarj aleti, güç ve usb bağlantısına araç eden kablo, kullanım kılavuzu ve garanti belgesi yer almakta. Kutu içeriği açısından zengin olmaması, kılıf, ekran koruyucu vb. ekstra aksesuarlara yer verilmemesi son kullanıcıyı memnun etmeyecektir diye düşünüyorum.

Tablet 9.9mm kalınlıkta ve 350g ağırlığında. Tasarımı, kasa yapısı ve malzeme kalitesi kesinlikle tatmin edici. Elde sağlam duran, kasası tabir-i caizse dolgun, tıknaz bir hissiyat veriyor, başka bir deyişle taş gibi bir cihaz diyebilirim. Bu açıdan basit Çin cihazlarından kesinlikle daha başarılı. Kasanın ön tarafı tamamen cam, arka tarafının büyük bir kısmı ise alüminyum metal kapak ile kaplı. Ön tarafta 0.3MP 'lik, arka tarafta ise 3.15MP 'lik kamera konuşlandırılmış. Kameralardan belli başlı bir performans beklemek yanlış olur. Arka kameranın gündüz çekimleri yeterli, fakat gece çekimleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Gündüz anı ölümsüzleştirmek adına, resim ve video çekimleri için rahatlıkla kullanılabilir. Ön kamera ise sadece görüntülü sohbet esnasında kullanılacak kadar bir görüntü sağlıyor. Resim çekeyim, video çekeyim derseniz sizi üzecektir, çünkü vasatın altında bir görüntü kaydetmekte. Zaten, genellikle tablet modellerinde kullanılan kameraların performansları vasat olur, o yüzden Huawei ‘deki bu durumu garipsemiyorum. Arka kameranın hemen altında da hoparlör deliğine yer verilmiş. Cihazın hoparlörü harika, beklentilerimin çok üzerinde. Netbook'um ile yaptığım karşılaştırmada, ses şiddeti ve ses doygunluğu açısından, Huawei tabletteki hoparlör, netbook hoparlörünü bastırıyor. Ardından telefonumdaki gürültü şiddetini gösteren bir uygulama ile ölçüm yaptım. İki cihazı da aynı mesafeden yaptığım ölçüm sonucunda, Huawei'in hoparlöründen çıkan gürültü şiddetinin ortalama 5-6 desibel fazla olduğunu tespit ettim. Cihazın hoparlörü konusunda ben çok memnun kaldım. Arka tarafın tam ortasına konulan Huawei logosu ise tasarıma artı puan katmış. Tabletin alt kenarında, güç ve usb bağlantısı sağladığımız, micro USB girişi ile birlikte mikrofon deliği ve kulaklık girişi, sağ üst kenarda güç butonu, ses açma - kapama düğmeleri ve sağ alt kenarda microSD ile SIM Kart girişlerine yer verilmiş. SIM Kart girişine normal boyutlardaki SIM Kart takılabiliyor. Cihazın üst ve sol kenarlarında ise her hangi bir düğme ya da fonksiyonel giriş bulunmamakta. Tablet üzerindeki düğmeler, bazı farklı modellerdeki gibi kalitesizlik hissi yaratmıyor.

Tablet 7" boyutunda, 1024x600 çözünürlüğünde, kapasitif ve IPS panel bir ekrana sahip. Çözünürlüğün düşük olduğunu düşünen kişiler emin olabilirler ki, bu boyutta bu çözünürlük kesinlikle sırıtmıyor, rahatsız etmiyor. Yeterli olarak kabul edebileceğimiz, 169.5 PPI (inch başına düşen pixel yoğunluğu) söz konusu. Kağıttaki özellikler arasında geçen IPS ekranı çok başarılı bulmadığımı söyleyebilirim. Beni pek memnun etmedi. Belki de beklentilerim daha üst düzey bir ekran kalitesiydi. Yalnız şunun altını çizmeliyim ki, düz bir TFT ekrandan daha iyi olduğu rahatlıkla fark ediliyor, sadece kaliteli bir IPS panel görüntüsüne sahip olduğunu düşünmüyorum. Ekranını, evdeki diğer cihazların ekranları ile karşılaştırma yaptığım videoyu alttaki mesajlarımda bulabilirsiniz. Kontrast oranını da iyi ayarlayamadıklarını düşünüyorum. Güneşli havalarda, tablet ekran parlaklığının bir kısmı yitiriliyor. Ancak genel olarak bu tarz cihazların çoğunda benzer durum yaşanır. Güneş altında normal bir durum. En üst düzey smartphone, amiral gemisi cihazlarda bile bu mevcut. Kimisinde daha fazla kimisinde daha az. Zaten parlaklığını daha az yitirenler de bu konuda başarılı sayılıyor. Yoksa tamamen etkilenmemek söz konusu değil. Huawei tablet, ekran üzerinde 10 parmak desteği mevcut kılıyor. Bunun yanı sıra, ekranın dokunmatiği gayet iyi, hassas ve rahat bir kullanım sunuyor. Bazı arkadaşlar, ekranın kaygan olmadığından ve bunun da rahat kullanımı etkilediğinden söz etmişlerdi. Açıkçası farklı cihazlarda benzer durumlar başıma geliyordu, ancak Huawei 'de bundan bahsetmem yanlış olur. Bu konuda şikayetçi olanlar var ise de, ekrana anti-glare (mat) ekran koruyucu uygulamalarını tavsiye ederim, sorunları çözülür.

Tablet, 28nm ve 1.6Ghz saat hızında çalışan çift çekirdek Cortex-A9 işlemci, 1GB Ram kapasitesi ve PowerVR SGX 540 model grafik işlemci ünitesi ile geliyor. İşlemci açısından en ufak bir sıkıntı tespit etmedim. Son derece tatmin edici, hızlı ve seri bir kullanım sunuyor. Antutu Benchmark'ten totalde 10500 ile 11000 puan arasında almakta. GPU 'yu Real Racing 3 oyununda kabaca test edebildim. Oyun esnasında en ufak takılma, atlama, donma vb. durum gözlemlemedim. Tablet 1080p çözünürlüğündeki full hd videolarını da sıkıntısız oynatmaktadır. 1GB ram, sistemde 901MB şeklinde gözükürken, diğer birçok cihaza göre sistem için ayrılan ram kapasitesinin çok iyi ayarlandığını rahatlıkla söyleyebilirim. Üzerinde Android'in 4.1.2 sürümü mevcut. Optimizasyon kısmı çok başarılı bir şekilde aşıldığını belirtmem gerekir. Menü arası geçişler, uygulama açıp kapatmalar ve diğer işlemlerde takılmadan, gecikmesiz tepki veriyor, tabletin ilk açılışındaki dakikalarda bir kaç ufak ağır hareket dışında göze çarpan kasılmalar vb durumlar gözlemlemedim. 4-5 günlük kullanımımdan tecrübe edindiğim kadarıyla, stabilite açısından güncelleme gerektirecek bir tarafı olduğunu düşünmediğimi söyleyebilirim. Tablet üzerinde, Huawei ‘in geliştirdiği Emotion UI 1.5 arayüzü bulunmakta. Arayüz, gayet sade ve kullanışlı, eksi bir tarafı olduğunu henüz düşünmüyorum. Bu arada tablet kilit ekranında iken, ekranın sol üst köşesinde beliren simge sayesinde, tek dokunma hareketi ile hafızada yer alan resimlerden bir slayt başlıyor olması da ayrıca hoşuma gitti. Dahili hafıza 8GB iken, sistem için ayrılan alan dışında yaklaşık 5.3GB civarı kullanıcıların kullanıma ayırt edilmiş durumda. 32GB 'e kadar da harici hafıza destekliyor. Cihaz 4100mAh değerinde Li-Po bataryaya sahip. Bu konuda yeterli/yetersiz bir yorumda bulunmam için henüz erken. Ancak ilk izlenimler olumlu. Batarya öyle kolay kolay tükenmiyor. Hesaplamalarıma göre, yoğun kullanım esnasında cihazdan 5/6 ile 7/8 saat arasında bir pil performansı bekliyorum diyebilirim. Tabi oynanan oyunlar, kullanılan uygulamalar, arka planda çalışanlar, yapılan işlemler, kullanılan ayarlar, hatta ve hatta duvar kağıtlarındaki renk tonlarına göre bile bu süre değişkenlik gösterecektir.

Tablet 2G ve 3G ağlarını desteklemekte. 3G teknolojisi üzerine kurulmuş ve 3G’nin hızlısı olan HSPA+ bağlantısı da sağlanabilmekte, bu açıdan mevcut sistemlerde 21 Mbit/s indirme hızına ulaşılabilmektedir. Cihazın 3G bağlantı performansını son derece stabil ve yeterli düzeyde bulduğumu söyleyebilirim. Hız ölçüm testinde, 3G bağlantısı iyi sayılan bir cihaz ile karşılaştırdığımda, yaklaşık %10-15 geride kalıyor ama bunun günlük kullanıma pek bir etkisi bulunmuyor. Kısacası, gayet sağlıklı bir şekilde 3G bağlantısı kurulabilmekte. Zaten bir süre de 3G üzerinden TV izleme vb işlemlerde bulundum, en ufak sıkıntı yaşatmadı. Bunun yanı sıra, cihaz Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot, DLNA ve Bluetooth v3.0 bağlantılarını da desteklemektedir. Kablosuz bağlantı gücünü de yeterli bulduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. Evdeki diğer kablosuz cihazlar ile sinyal alım değerlerini karşılaştırdım. Huawei’in Wi-Fi sinyali, netbook ve diğer tablet/telefonlardan farklı değildi. Bir diğer dille, Wi-Fi bağlantısı da sorunsuz olarak değerlendirilebilir. Cihazdaki Wi-Fi hotspot özelliği, cihazın 3G internetini kablosuz bir şekilde yanınızdaki diğer cihazlarla paylaşabilme olanağı sunuyor. Ancak bu konudaki performansını henüz test edemediğim için, interneti paylaşım performansı ve deneyimi ile ilgili bir şey söylemem doğru olmaz. DLNA sayesinde ise, DLNA destekli diğer multimedia aygıtlar ile veri alış verişinde bulunabiliyorsunuz. Bluetooth bağlanabilirliğini de diğer bluetooth cihazlarla bağlantı kurarak denediğimde problem yaşamadığımı belirtmek isterim. Ne yazık ki, cihazda FM Radyo desteği sunulmamış, radyo dinlemeyi sevenlerin hoşuna gitmeyecek olsa da, internet üzerinden radyo dinleyebildiğimiz uygulamalar ile idare edilir diye düşünüyorum.

Tablet üzerinde dahili A-GPS desteği de mevcut bulunuyor. A-GPS, normal GPS teknolojisinin bir üstü olarak kabul edebiliriz. A-GPS ‘in açılımı, assisted gps, yani yardımlı gps demek. Bu sayede, normal GPS ‘e göre, daha kısa sürede en çabuk yolla en yakın uyduya bağlanır ve hızlı bir şekilde veri almanızı sağlar. Bir uygulama sayesinde, Huawei’yi evdeki A-GPS destekli diğer tabletimle karşılıklı test ettiğimde, uydulara bağlanma süresi, bağlanılan uydu sayısı ve bağlantı kalitesi açısından Huawei’in daha başarılı olduğunu tespit ettim. Bu yüzden, GPS açısından da gayet tatmin edici olduğunu düşünüyorum, ancak en doğru gözlem, tablete uygun bir navigasyon uygulaması kurularak, yolda test etmek olacaktır.

Tabletin tarayıcı (internet sayfa görüntüleme ve sayfada gezinme) performansı üst düzey olmasa da gayet akıcı ve başarılı buldum. Her cihazda yaptığım gibi, DonanımHaber anasayfasını standart site (masaüstü bilgisayar) görünümünde açıp, cihazın tarayıcı performansını değerlendirdim. Bu ‘göz kararı’ testin sonucuna göre, Huawei tablet, sayfada gezinme, sayfa açma, zoom-in ve zoom-out vb işlemlerinde en ufak takılma kasma donma yaşatmadığını söyleyebilirim. Tabletin, flash içerikleri de desteklediğini ve çalıştırdığını belirtmeliyim. DonanımHaber ’deki çeşitli videoları takılmadan ve bekletmeden oynatabiliyor. Sayfa içerisinde video oynatılıyorken dahi, sayfanın geri kalanında rahatça dolaşma ve zoom-in/zoom-out imkanı sunuyor. Sayfa yükleme süresi de gayet tatmin edici. Kısacası, tabletin tarayıcı performansı, masaüstü bilgisayar performansına çok yaklaşıyor. Bu açıdan da son derece memnun etti beni.

Tablete huaweimediapadphone.apk isimli uygulama yüklenerek, tabletin telefon yetisi ortaya çıkmaktadır ve sesli aramalar desteği kazandırılmaktadır. Bir diğer deyişle, yükleyeceğiniz bu uygulama sayesinde, GSM hattınız üzerinden çağrı alıp gönderebileceksiniz, tablette sesli görüşmeler gerçekleştirebileceksiniz. Bu konu ile ilgili çektiğim videoyu da aşağıdaki mesajlarımın içerisinde bulabilirsiniz. Telefon - tablet karışımı olan bu tarz cihazlar (büyük ekranlı smartphone’lar) phablet adı ile adlandırıldığından, Huawei tabletin de bir phablet olduğunu söyleyebilirim. Telefon özelliğini kendim de denedim, gayet başarılı buldum ve hiçbir sıkıntı gözlemlemedim. Cihaz, tam bir telefon olarak problemsiz kullanılabiliyor. Çağrı al-gönder, sms al-gönder, 3g, kamera vs vs. Tek farkı, ahize olmadığından, karşı tarafın sesini hoparlörden veya bağlayacağınız kablolu ya da bluetooth'lu kulaklıktan almak zorunda olmanızdır.

Tablette ayrıca OTG (Smartphone gibi aygıtlara, USB OTG kablosu aracılığı ile diğer USB -bellek, mouse, klavye gibi- cihazların takılabilmesine olanak sağlayan özellik) desteği mevcuttur. Şahsi denememde, usb belleğimi ve faremi tablet üzerinde sıkıntısız çalıştırdım. Bunun yanı sıra, HDMI bağlanabilirliği, yani MHL standard desteğinin bulunup bulunmadığını kontrol edemedim, ileriki dönemlerde bu konuyu da açıklığa kavuşturacağımıza eminim. Bunun yanında, hazır HDMI çıkışının bulunmaması ise modele puan kaybettiriyor.

Tablet için belirlenen SAR değeri 0,831 W/kg ‘dir ve bu değer Avrupa tarafından kabul edilen SAR sınırı ile uyumludur. Bu yüzden, beden sağlığı açısından da insan dostu bir cihaz olduğunu söyleyebilirim.

Tabletin kutu içeriğinde yer alan şarj aleti ve güç-usb bağlantı kablosuna değinmem gerekirse, şarj aleti malzeme açısından kendi alanında epey kaliteli bir şeye benziyor. 2A çıkış gücüne sahip olması da, 1A ‘lik şarj aletlerine göre daha düşük şarj süresi vaat ediyor. Kutu içeriğindeki kablo ise sıradan bir kaliteye sahip olmasının yanında, her ikisi de kullanıcısını kolay kolay üzmeyeceğine eminim.

Yazımın sonunda gönül rahatlığı ile şunu söylemek isterim ki; fiyatını göz önünde bulundurarak, barındırdığı donanım ve özellikler ile bu özelliklerin sadece kağıtta kalmayıp, vaat ettikleri ile günlük hayatta da rahat kullanım sunması, genel melzeme kalitesinin seviyesi ve cihazın göze batan, kullanıma engel olan yazılımsal ya da donanımsal bir sıkıntısı bulunmaması gibi başlıca unsurları bir arada değerlendirdiğimde, Huawei Mediapad 7 Youth modelini kendi segmentinde mevcut piyasanın fiyat/performans lideri yapıyor benim gözümde. 200-400 lira arasındaki fiyat kategorisinde, 7” ekran boyutu, dahili 3G ve GPS başta olmak üzere benzer özellikli ürün ihtiyacı olan herkese Huawei Mediapad 7 Youth ‘u tavsiye ediyorum.

Huawei Mediapad 7 Youth ‘un bana göre artıları:
+ Tabletlerin piyasa durumu ele alındığında, cihazın fiyat uygunluğu;
+ Tablet pazarındaki benzer fiyatlı ürünlerden farklı olarak dahili 3G ve GPS barındırması;
+ Beklentilerimin üstünde bir oyun ve browser performansı sunması;
+ Sonradan da olsa, telefon özelliği kazandırılabilmesi;
+ Piyasaya girdiği Android 4.1.2 versiyonu ile iyi optimize edilmiş olması ve donanımsal ya da yazılımsal her hangi bir sıkıntısı bulunmaması;
+ Tasarımı ve malzeme kalitesinin bir çok kullanıcıyı memnun edebilecek düzeyde olması;
+ Diğer bir çok taşınabilir tablet/telefondan farklı olarak güçlü bir hoparlörü bulunması.

Huawei Mediapad 7 Youth ‘un bana göre eksileri:
- Ekran görüntü kalitesinin beklentilerimin altında kalması, kontrast oranının tutturulamaması;
- Özellikle ön kameranın performansı vasatın çok altında kalması;
- Sonradan kazandırılan telefon özelliği için gerekli ahize donanımının bulunmaması;
- FM Radyo barındırmaması;
- hdMI giriş portunun bulunmaması;
- Kutu içeriğinin aksesuar fakiri olması.

KAYNAK : http://forum.donanimhaber.com/m_78740395/tm.htm

25 yorum:

 1. Özkan bey merhaba iyi akşamlar bu MODEL bir tablet sahibiyim velakin sorunum navigasyonlarda uyduya bağlanamaması bağlansada çok geç ve devamlı bağlantıyı kaybetmekte bunun için yardım lütfen aksini düşünecek olursam inanın bana harika bir cihaz birde mümkünse bu cihazı nasıl root yaparız LİNK ve yardımların için şimdiden teşekkürler harika bir forumsunuz

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gps kopma sorunları sizin bulunduğunuz konumdan başlayarak bir çok şeye göre değişiklik gösterebilir. Tabi ki bunların en başında ise donanımsal bir sorun olma ihtimali en başta gelmekte. Ayrıca cihazınızı Root yaparak değiştireceğiniz bazı sistemsel dosyalar sayesinde de GPS bağlantınızı daha sağlıklı hale getirebilmekte. Root ile ilgili ise en kısa sürede araştırma yaparak sitemizde yayınlamaya çalışacağım.

   Sil
  2. arkadaşlar s7-701u kilitlenmiş nasıl açabilirim bilen varsa yardım esin

   Sil
 2. Merhaba,
  Sizin yazınızdan sonra Huawei Mediapad 7 Youth aldım ve sorunsuzca huaweimediapadphone.apk'yı kurarak kullanmaya başladım. Daha sonra Huawei Türkiye sitesinden daha güncel romu indirdim ve kurdum. Tekrar telefon yazılımını yüklemek istiyorum. Yüklenmiyor. Huawei'den General Rom'u kurmak istiyorum. Kurulmuyor ve hatâ veriyor. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olmanız dileğiyle selâm ve saygılar.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Daha önce bu cihaz ile ilgili yazılım güncellemesi yapmadığım için tam olarak emin değilim ama şunu deneyebilirsiniz. Öncelikle telefonunuzu fabrika ayarlarına çeviriniz belki sistemsel bir hatadan dolayı böyle bir sorun olmuş olabilir ve ek olarak da USB hata ayıklama modunu aktif ederekte denemenizi tavsiye edebilirim. Umarım sorununuz çözülür iyi günler dilerim.

   Sil
 3. Merhabalar Huawei media pad youth tabletten bende aldım telefon özelliğini nasıl yaparız? Sadece bahsi geçen apk dosyasını indirmek yeterli mı? Daha sonra neler yapılmalı biraz daha ayrıntı verirseniz sevinirim

  YanıtlayınSil
 4. Telefon uygulamasi yukleniyor ama acilmiyor

  YanıtlayınSil
 5. Yardim ederseniz sevinirim tesekkurler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Elimde bu cihaz olmadığı için test etme imkanım yok o yüzden elimden gelen sadece anlatım kusura bakmayın Murat Bey.

   Sil
  2. uygulamayı yükledikten sonra tableti yeniden başlatın

   Sil
 6. Yeniden başlattim abiler ablalar olmadi yukledim ekledim apkyi kurdum daha ne yapayim

  YanıtlayınSil
 7. Huaweimediapadphone.apk uygulamasını nereden yüklediniz?

  YanıtlayınSil
 8. Benim tableti gece şarja koydum sabaha bi baktım donmuş. hiçbir şekiklde düzelmiyor. Güç düğmesine uzun süre basılı tututuoyurm işe yaramıyo. bunun resetleme ya da ne biliyim. yüntemi yok mu bunn. Herşeye razıyım. İçindekiler silinebilr umrumda değil. Yeterki düzelsin

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Telefonu şarjdan çıkarın bırakın bir gece açık kalsın zaten pili bitince kendi kapanır daha sonra tekrar açmayı deneyin olmazsa dönüş yapın format ve yazılım yükleme konularında tekrar bir bakalım

   Sil
 9. Tabletimi 2 ay oldu alalı ama bir türlü telefon özelliğini kazandıramadım apk yı kuruyorum ama aç tuşuna basılmıyor yalnızca bitti tuşuna basılabiliyor bitti tuşuna bastıktan sonra açılmıyor kendimi aramayı denedim olmadı

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Belki bazı model yada sürümlerde sorun oluyordur tam olarak emin değilim.

   Sil
 10. Tapletimde wifiyi acamiyorum ne yapmak gerekiyor

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sorun tam olarak nasıl birşey acaba? Herhangi bir hata veriyor mu? Yazılımsal bir sorun olabilir diye soruyorum. Eğer hatasız açılıyor ama wifi bulmuyor ise tableti düşürme yada benzeri durumlardan dolayı wifi hasar görmüş olabilir.

   Sil
 11. Bende medai youth 7 modeli var taahutle almistim hatta aldigim turkcell bayindeki satan gencler bile telefon ozelligini bilmiyorlar sasirdilar gorunce yani cok memnunum telefon apk uygulamasini yukledim en azindan tlf sarji bitince yada evde unuttugum zaman ayni isi goruyor,sadece konusurken gelen ses sahane benim sesim kulakliktan boguk geliyormus belki kulakliktandir kulaklik tavsiyesi olan varsa sevinirim,hemde iphonumun sarji cabuk bitip bununki uzun oldugu icin bunun sarji bitince telefonu aciyorum ilginc degilmi bir sorunum var gece tablette interneti gezerken tlfnu kapatamiyorsun yani tlf daki gibi simi kapat interneti ac olamiyor belkide ben beceremedim onerisi olan varsa sevinirim ozetle ben cok memnunum oylesine laf olsun diye aldigim siradan bir tablet cok verimli cikti tavsiye ederim super telefon yerine kullaniyorum sarjida uzun suruyor

  YanıtlayınSil
 12. Huaweimadiapadphone.apk yükledim başka ne yapmam gerekiyo telefon özelligi kazanmasi için. Zaten uygulama olarak ta gelmedi yani yükleyince bitti diyo sadece aç demiyo şuan içinde hat yok o yüzden mi acaba

  YanıtlayınSil
 13. Benim huawei media pad 7 youthun ımeısı kapandı nasıl açabilirim en kolay biçimde !!acilll!!

  YanıtlayınSil
 14. Apk uygulamasının linkini atabilir misiniz?

  YanıtlayınSil