Ucuz Tablet Bilgisayar

Günümüz teknolojisi bildiğimiz gibi çok gelişti ve son 2-3 yılda bir dokunmatik patlama oldu. Telefonların ardından hızlı bir giriş yapan tabletler hafif , pratik , hızlı ve kullanışlı olması bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Fakat tablet alırken dikkatli olmalıyız.Büyük firmaların tabletleri oldukça iyi , fakat tanınmamış firmaların tabletleri ne yazık ki halkımızın ucuz olması nedeni ile tercih etmesi büyük pişmanlıklar doğuruyor.

Tablet alırken En çok önem verilmesi gereken işlemcidir.Çok yavaş hareket eden , geç algılayan tabletlerden kesinlikle kaçının. Bu tabletlerin kullandıkları flash bellekler oldukça yavaş.Aldığınız ucuz tabletler genelde 2-3 hafta içerisinden bir arıza çıkarabiliyor. Daha da kötüsü firmaları gelişmemiş olduğundan dolayı garantilerde hep bir pürüz çıkmasıdır. En önemli sıkıntıları pildir. Satın alırken adam size bir şeyler söyler fakat,Onu pile bakmadan anlayamazsınız.Normal kullanımda pilin en fazla 1-2 saat.Arkadaşlar demesin , ya o derece mi kötü evet arkadaşlar o derece kötü.Yazılarda hep bir bulanıklık , cansızlık ekranı biraz sağa biraz sola kaydırdığınızda ekranı göremiyorsanız o ekrandan size hayır gelmez. Ben İstanbul dan Ankara ya giderken o aletin pili bitecekse , neye yarar, olmasın.Bahsettiğim bu tabletler 200-300 lira fiyat aralığındakilerdir arkadaşlar , Çin de 40 – 50 $ arasındadır.Üçbin liralık tabletle aynı, onlar marka satıyor diyen kişiden tablet almayın arkadaşlar.Genelde internette bal satan adamlar şimdi tablet işine sardı.Ve bu tabletleri getirenler sadece bu tabletleri getiriyorsa sakın almayın arkadaşlar , yani getiren kişinin bir varlığı sermayesi varmı bununda araştırmasını yapın he şöyle bir şey , Şimdi 8-9 yaşındaki bir çocuğa  1500-2000 liralık tablet almak yerine , hani düşürür, kırar , almak mantıklımı oyunların çoğu çalışıyor ufak tefek özellikleri de var, O çocuğa bu tablet yeter arkadaşlar , fakat işini bu tabletten yürütecek günlük iş hayatında kullanacak bir kişi için bu tabletleri kesinlikle önermem .


0 yorum:

Yorum Gönderme