2014’te Tablet Alacaklar Dikkat!

Ucuz fiyatlarına karşın etkin ve verimli değiller, ayrıca modası geçmiş eski nesil tabletlerden uzak durun... 


Diğer püfler için haberimize göz atabilirsiniz.

Yeni nesil tabletler, gelişmiş işlemcileri, yüksek donanımları, şık ve ince yapılarıyla dikkat çekiyor. Ancak birinci nesil tabletler olarak nitelendirilentek çekirdekli, kalın ve hantal tabletlerin satışı halen devam ediyor.

Yeni bir tablet satın almak isterken modası geçmiş düşük performanslı tabletlere yönlendirilen kullanıcıların şuna dikkat etmesi gerekiyor: “Ucuz fiyatlarına karşın etkin ve verimli değiller…”

Uygulama gereklilikleri

Piyasada halen varlığını koruyan ve eski nesil oldukları için ucuz ve tercih edilir olan birinci nesil tabletler, günümüz uygulama gereklerini yerine getiremedikleri için verimli olamıyor ve kısa süre içinde kullanılamaz hale geliyor.

Pil dayanıklılıkları da kısa süre içinde düşüyor ve tabletler, uygun fiyat etiketlerinin ardından kısa süre içinde mobil açıdan sorunlu hal alıyor. Sürekli şarj edilmesi gereken bir tablet istemiyorsanız geçmişte kalan tabletlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Depolama kapasiteleri

Günümüz uygulama sektöründe hız, adeta akıl almaz sınırlarda... Geliştiriciler, GB'larca yer kaplayan uygulamalar meydana getirirken, bu tür uygulamarın güncellemeleri dahi 100'lerce MB'ı bulabiliyor.

Bu noktada da depolama kapasiteleri önem kazanıyor. Yüksek depolama kapasitesine sahip tabletlerin tercihine ek olarak harici depolama kartı/ünitesi ile entegre şekilde çalışabilen tabletin tercih edilmesi, kullanım düzeyinin kalitesini belirleyen faktörlerden biri halini alıyor.


Tablet bilgisayarlardaki çizilme semptomları da bu noktada önem taşıyor.Tablet satın alınırken bir yandan da koruyucu aksesuarların satın alınması adeta gereklilik halini alıyor.

Düşük maliyet ama?

Konuyla ilgili olarak bir tablet şirketinde Türkiye Genel Direktörü olarak görev alan Garip Erzen, “Birinci nesil tabletler, tek çekirdekli donanımları, 800 x 480 gibi düşük çözünürlüklü ekranları, kalın ve ağır tasarımlarıyla, güncel uygulamaları etkin şekilde çalıştıramıyor. Dolayısıyla fiyatları ucuz olmasına karşın etkin ve verimli kullanılamadıklarından kısa vadede maddi anlamda zarar kaçınılmaz oluyor...” diyerek tablet satın almayı düşünenleri uyarıyor.

0 yorum:

Yorum Gönder