Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition (SM-P602)


Samsung'un yeni Android tablet modelini test merkezimizde ağırladık.


Güney Koreli Samsung'un yeni tablet modeli Galaxy Note 10.1 2014 Edition, gelişmiş özellikleriyle üst seviye tablet deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılara yönelik olarak satışa sunuldu. Peki bu tablet bize neler sunuyor, gelin birlikte bakalım.
Tasarım
Galaxy Note 10.1 2014 Edition'ın tasarımı, doğal olarak Samsung'un Galaxy ailesinden izler taşıyor. Köşeli tasarımı, çerçevede kullanılan metal malzeme ile tamamlanmış. 535 gram ağırlığındaki tablet, hafif diyebileceğimiz bir ağırlık oranına sahip. Ek olarak, bu incelediğimiz modelin 3G olduğunu, Wi-Fi modelinin ağırlık oranının birkaç gram daha fazla olduğunu belirtmemiz gerekiyor
Ön kısımda dikkat çekici unsur olarak, fiziksel home tuşunu gösterebiliriz. Birçok Android tablette ön kısımda fiziksel tuş yer almazken, Note 10.1 2014 Edition'da bu tuşun varlığına tanıklık eTeknik özellikler
Bu tablet, an itibarıyla piyasadaki en performanslı Android tabletlerden bir tanesi. Samsung, tıpkı Note 3'te olduğu gibi bu cihazda da 3GB RAM değerini kullanıyor. İşlemci tarafına baktığımızda, Exynos 5420'den yararlanılarak 1.9 ve 1.3 GHz değerlerinde 2 tane 4 çekirdekli işlemcisi bulunuyor ve bunlar cihazın performansına göre sıralı olarak çalışıyor. GPU olarak da Mali T628 mevcut.
İncelediğimiz ürünün dahili olarak 32GB değerde hafızası bulunuyordu, ki microSD kart ile 64GB'a artırmanız mümkün. 8220mAh değerde bataryasını ve S Pen desteğini de eklemeyi unutmayalım.diyoruz.
Arka tarafa baktığımızda ise, deri kaplama benzeri olan, ancak plastik malzeme kullanılarak hazırlanmış bir yüzey tasarımı var. Bu tasarımla metal çerçeve tasarımına bakacak olursak, yakın zamanda çıkan Note 3'e benzer adımların bu tablette de atıldığını söyleyebiliriz. Arka tarafta en dikkat çekici unsurlar ise, 8MP değerdeki kamera ve hemen yanında yer alan flaş ışığı. Açıkçası tabletlerde yüksek kamera değeri ve flaş ışığı görmeye pek alışık değiliz.
Android 4.3
Galaxy Tab 10.1 2014 Edition, Android 4.3 işletim sistemi ve Samsung'un kendi hazırladığı arayüzüyle geliyor. Genel olarak tabletin oyun ve uygulama çalıştırma performansı gayet iyi. Aynı anda birden fazla işlem yaptığınızda da ufak tefek donmalar dışında büyük bir problem bulunmuyor. Menüler arası geçişler de genel olarak iyi, ancak yine ufak tefek kasılmalarla karşılaşabiliyorsunuz. Belki de Samsung'un kendi arayüz performansında biraz daha performans iyileştirmesi yapması gerekiyordur.
Batarya ömrü
8220mAh değerindeki batarya, normal kullanımda 2 günü rahatlıkla görmenize imkan tanıyor. Yoğun kullanımda da bir günü çıkarmanız olası. Kullandığım süreçte genellikle ürünü 2 günde bir şarj ettim ve buna rağmen yine de %10 seviyelerinde şarjı bulunuyordu. Özellikle kısa süreli seyahatlerde şarj korkusu olmadan kullanabileceğiniz bir tablet olarak görünüyor.0 yorum:

Yorum Gönder