Artes Q812 Android Tablet incelemesi


Tabletlerin hızla yaygınlaşması hem büyük firmalara yaradı, hem de büyüme yolunda ilerleyen firmalara. Özellikle Android işletim sisteminin yaygınlaşmasıyla birlikte, daha önce adını pek duymadığımız birçok marka bizlere etkileyici fiyat performans ürünleri sunmaya başladı.

Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki üretici firmalarla ortak çalışarak ülkemize teknolojik ürünler getiren kuruluşlardan biri olan Artes de son dönemde tablet pazarında atağa geçen isimlerden. 2005 yılından beri hizmet veren Artes firması, 2013 yılında piyasaya sürdüğü tabletleriyle epey ilgimizi çekmeyi başardı. Techno-Labs olarak bu incelememizde sizlere, Artes firmasının en yeni ürünlerinden biri olan Artes Q812 Android tableti tanıtacağız.
Ürünün kutu içeriğine göz atarak incelememize başlıyoruz.

Kutu İçeriği

Artes Q812′nin kutusu, gerçekten çok zengin bir aksesuar grubunu bünyesinde barındırıyor. Kutudan çıkan aksesuarların kalitesi tartışmaya açık, ancak bu aksesuarlar iş görüyor ve kullanıcının işlerini kolaylaştırıyor.

Artes Q812′nin kutusunu açtığımızda karşımıza tablet dışında, şarj adaptörü, micro USB bağlantı kablosu, OTG micro USB bağlantı kablosu, kulaklık, ekran kalemi, taşıma kılıfı, temizlik bezi, ekran koruyucu jelatin, garanti belgesi ve kullanım kılavuzu çıkıyor.

Şu an piyasada çok az ekonomik tablet bu kadar fazla aksesuarı kutusunda barındırıyor. Başta da belirttiğimiz üzere, aksesuarların kalitesi sorgulanabilir ancak hepsi düzgün çalışıyor ve beklentileriniz çok yükseklerde seyretmiyorsa, bu aksesuarların her biri işinize yarayacak düzeyde kullanışlı.

Donanım – Performans

Gücünü Allwinner A31 çipset üzerinde bulunan 1,2GHz 4 çekirdekli ARM Cortex A7 işlemci ve 8 çekirdekli PowerVR SGX544MP2 grafik işlemciden alan Artes Q812, güçlü donanımı ve yüksek performansıyla dikkat çeken bir tablet. Tablette bu ana donanıma ek olarak 2GB RAM, 16GB dahili depolama alanı ve 32GB’a kadar microSD kart desteği bulunuyor. 4K video çalıştırabilen ve piyasadaki en gelişmiş Android oyunlarını akıcı şekilde oynatabilen Artes Q812, Çin’in işlemci ve çipset konusundaki başarısını bizlere gösteriyor.

Pil Ömrü

Donanımsal özellikler ve performans bilgilerinden bahsetmişken, pili ve pil ömrünü konuşmasak olmaz. Artes Q812, pil ömrü konusunda başarılı bir tablet. 4400mAh pile sahip olan tablet, tam şarj olduktan sonra 4-5 saat boyunca full HD film oynatabiliyor. Bu sürenin bir fiyat/performans tabletine göre iyi olduğunu vurgulamamız gerek.

Yazılım

Artes Q812, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemiyle çalışıyor ve bazı popüler uygulamaların yer aldığı hafif özelleştirilmiş bir arayüzle kullanılıyor. Cihazın arayüzü son derece akıcı çalışıyor. Tabletle İnternet’te gezinmek de, uygulamaları çalıştırmak da rahatsızlık vermiyor. Cihazda Google Play’in birçok popüler uygulaması hazır olarak sunulmuş durumda. Artes Q812′yi satın aldığınızda, Google Play’e hiç uğramadan bile epey iş gerçekleştirmeniz mümkün.

Kamera

Artes Q812′de 0,3MP ön kamera ve 2MP arka kamera yer alıyor. Açıkçası her iki kamera da, piyasadaki gelişmiş tablet ve akıllı telefonlara oranla başarısız bir çekim kalitesine sahip.

0 yorum:

Yorum Gönder