PolyPad Space 10.1 Android Tablet PC İncelemesiPolyPad Space 10.1 – Tasarım


Adından anlaşılacağı üzere cihaz 10.1 inçlik ekran boyutuna sahip. 258 milimetrelik uzunluk, 264 milimetrelik en ve 9.5 milimetrelik incelik söz konusu. Ağırlıksa 565 gram. Tabletin ince olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de köşelerinin arka yüzüne bakan kısımlarından başlayarak merkeze doğru süren ovallik ürünü elinize aldığınızda söz konusu cihazın daha da ince olduğuna dair bir hisse kapılmanızı sağlıyor. Ön kısım tamamen cam. Arka bölümle ön bölümü birleştiren noktalarda bir plastik tampon bölüm bulunuyor. Bu aranın az da olsa sivrilik kattığını söylemek mümkün. Arka kısımda kullanılan materyal plastik. Genel olarak cihazın tasarımın hoş olduğunu söylemek mümkün. Ancak bazı ayrıntılarda ince işçiliği göremeyebiliyorsunuz. Mesela arka kısımdaki kameranın çevresini oluşturan siyah bölümde bunu görebiliyoruz. Cihazın ne ağır ne de hafif olduğunu söyleyebiliriz.

PolyPad Space 10.1 - Donanım

PolyPad Space 10.1 isimli Android tablet donanım açısından güçlü sayılabilir. Zira içinde akıllı telefon dünyasının en popüler ürünlerinden biri olan Samsung Galaxy S3 üzerinde de kullanılanExynos 4412 yonga seti yer alıyor. ARM Cortex A9 mimarisine dair bir örnek olan 1.4 GHz frekansında işlem yapabilen dört çekirdekli bir işlemciden oluşan güç biriminde hem Galaxy S4 hem de Galaxy Note 2’de kullanılan Mali 400 ekran işlemcisine yer verilmiş. İşlemciye destek olan ara bellek yani RAM birimi donanımının değeri de 1 GB DDR3 seviyesinde. Tüm bunlar PolyPad Android tabletin tatmin edici performans sergilemesini sağlıyor.

Ekran özelliklerine göz attığımızda Super IPS teknolojisini kullanan 10.1 inçlik bir ekranla karşılaşıyoruz. IPS olması sayesinde görüntülerdeki renkler olabildiğince gerçek tonlarda sunulabiliyor. Bunu testlerimizde de rahatlıkla gördük. Açıkça söylemek gerekir ki cihazın en kuvvetli yanlarından biri ekranı. Zira 1080p tam HD (full HD) videoları hiç takılmadan ve oldukça akıcı bir şekilde oynatabildiğini gördük. Çoklu dokunmatik desteği bulunan ekranın en boy oranı 16:9. Bu noktada cihazın ekran çözünürlüğünün 1280×800 piksel olduğunu da eklemeliyiz.

Ürünün arka kısmında ana kamera yer alıyor. 2 MP değerinde olan bu kamera ile yapabilecekleriniz tabii ki sınırlı. Ancak tabletler kameranın pek de kullanılmadığını hatırlayacak olursa ciddi bir eksi yön olduğunu söylemeyiz. Ön kısımdaki kamera ise 0.3 MP değerinde. Bu sayede görüntülü görüşme işlemlerine olanak sağlayan tabletin ön kısmında en azından 1.3 MP değerinde bir kamera olmasını tercih ederdik

PolyPad Space üzerinde kullanıcılara 16 GB dâhili depolama alanı sunuluyor. Tabii ki bunun küçük bir kısmı Android işletim sistemi için ayrılmış durumda. Mikro SD kart yuvasına bir mikro SD kart alarak söz konusu depolama alanını 32 GB’a kadar yükseltebiliyoruz.

PolyPad Space 10.1 – Yazılım

PolyPad Android tablet, Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich sürümüyle kullanıcılara ulaşıyor. Bu inceleme yazılırken herhangi bir sistem güncellemesi gelmemişti.

Üründe yazılım konusunda dikkat çeken ilk ögelerden biri ana ekranda “Herpa Destek” kısayolunun bulunması. Bu kısayol cihazla ilgili yaşanabilecek olası sorunlarda kullanıcıların hızlı bir şekilde üreticiye ulaşmalarını sağlıyor. Ayrıca ürünle ilgili merak edilenlere yönelik soruları da aynı açılan sayfadan iletmek de mümkün.

Multimedya konusunda donanımın da verdiği güçle yetenekli bir ürünle karşı karşıya bulunuyor. Zira aralarında popüler .mkv uzantısının da yer aldığı birçok video uzantısı PolyPad Space 10.1 üzerinde destekleniyor. 1080p full HD video izlenebiliyor.

Desteklenen video formatları: MKV, WMV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV, TS, TP, MP4.

Desteklenen görsel formatlar: JPEG, PNG, GIF, BMP.

Desteklen ses formatları: MP3, WMA, APE, FLAC, AAC, AC3, WAV.

PolyPad Space 10.1 - Bağlantı ve Batarya

Wi-Fi desteği sayesinde kablosuz internet bağlantısının kurulabildiği üründe ekonomik tablet bilgisayarlarında çoğunda karşılaşılan zayıf ve istikrarsız bağlantı sorunu bu üründe hiç yok. Bluetooth desteği de bulunan cihazda mikro USB 2.0, harici bellek kullanabilme ve 3.5 milimetrelik ses çıkışı özellikleri de bulunuyor.

Batarya olarak 5400 mAh değerinde bir donanım seçilmiş. Cihazın bir şarj ile çok uzun süre beklemede kalabildiğini ve tatmin edici düzeyde video ve oyun deneyimi yaşatabildiğini söyleyebilirim.

Değerlendirme


PolyPad Space 10.1 her şeyden önce güçlü bir donanıma sahip. Bu noktada dört çekirdekli 1.4 GHz frekansında işlem yapan yonga setinin ve işlemcinin rolü büyük. Bunu destekleyen Mali 400 ekran işlemcisi ile neredeyse teoride Samsung Galaxy Note 2 değerlerinin yakalanabileceğini söyleyebiliriz. Ara belleğin yani RAM donanımın da 1 GB DDR3 olması tatmin edici bir özellik. Benim en çok ilgimi çeken olumlu özelliklerden bir diğer ise başarılı bulduğum ekran kalitesi. Super IPS adı verilen ekran teknolojisinin yer aldığı cihazda HD video izlemek sorunsuz bir deneyim yaşatıyor. Ekrana bakış açısı özellikle birçok cihaza göre daha iyi.0 yorum:

Yorum Gönder