Casper Tablet Yazılım Yükleme - Açılma sorunu giderme ve şifre sıfırlama


Casper marka tabletleriniz için sizlere yazılım yükleme ve diğer konular hakkında bu yazımda bilgi vereceğim.

Bu işlemi yapmanızı nedenler şunlar olabilir;

 • Tablet şifrenizi unuttuysanız.
 • Tabletinizi performansı uzun süredir kullanımınızdan dolayı düşmüş ise
 • Tabletiniz açılış logosunda kalıyor ise
 • Tabletinizin yazılımı güncel değil ise
DİKKAT : Bu işlem sonucunda tabletinizde ki tüm bilgiler sıfırlanacak ve tabletiniz ilk aldığınız günkü gibi tertemiz olacaktır.


BU işlemi yapabilmemiz için iki yöntemimiz var. Ben size ikinci yöntemi öneririm çünkü daha basittir ama seçim size kalmış iki işlemin sonucuda aynı olacaktır.

1. Yöntem


 • İlk önce ihtiyacımız olan tabletimize uygulana olan yazılım dosyasıdır. İndirmek için altta verdiğim linke tıklayın tabletinizi seri numarasını yazarak  PC versiyon (Windows XP/7) olan dosyayı indirin. (Seri numarasını bilmiyorsanız seri numarası altında ki seçenekleri doğru olarak doldurarak yazılım dosyasına ulaşabilirsiniz.) CASPER YAZILIM LİNKİ TIKLA
 • Şimdi sıra geldi tabletimizi bilgisayara tanıtmaya ve sürücüleri yüklemeye. 

USB ile güncelleme yapabilmek için önce tabletin driverı yüklenmelidir. Yazılım atma işlemini ilk defa yapıyorsanız, bu işlemi bir defa yapmanız yeterlidir, sonraki yazılım atma işlemlerinizde driver tanıtma işlemi yapmanıza gerek yoktur.

 • Tabletiniz kapalı konuyken USB ile bilgisayarına bağlayın
 • Bilgisayar tableti görene kadar POWER ve VOL(-) tuşlarına basınız. ( bazı modellerde bu tuşlar ses (+) açma ve power şeklndedir.) Yeni donanım bulundu sihirbazı görüldüğünde USB-Burning-tool-v1.6.20 klasörü altında AmlogicusbBurningdriver’dan işletim sisteminize uygun driverı göstererek driver yükleme işlemini tamamlayınız.(Windows XP ve ya Windows 7)
  • Driver kurulum işlemi tamamlandıktan sonra USB-Burning-tool-v1.6.20 klasöründen ImageBurnTool.exe dosyasına tıklayıp programını açınız.
  • Ekranın sol üst tarafındaki “file” sekmesini seçiniz ve ‘import the upgrade’e tıklayarak “yazılım” klasörü içindeki “cta_20130919_v1.0.2.zip” dosyasını seçiniz.
  • Status durumunda “connect” yazısını görüyorsanız güncellemeyi başlatmak için start tuşuna basabilirsiniz. Connect yazısını göremiyorsanız tabletinizin POWER ve VOL(-) tuşlarına aynı anda “connect” yazısını görene kadar basınız, ardından start tuşuna basınız.
  • İşlem tamamlanma süreci %92’ye ulaştığında, işlemin tamamlanması birkaç dakika daha sürebilir. Lütfen bekleyin…
  • Güncelleme işlemi tamamlandığında cihaz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. CASPER VIA logosunu gördüğünüzde USB kablosunu çıkarabilirsiniz. yapacaklarınız bu kadar

2. Yöntem

SD kart versiyon ile Kurulum: 

İttiyacınız olanlar: boş ve biiçimlendirilmiş bir hafıza kartı, kart okuyuculu bir bilgisayar, cihazın orjinal yazılımı (rom dosyası) indirmek için burayı tıklayın. açılan ekranda arama kutusuna Seri Numarasını yazdığınızda tabletinizin tam modelini öğrenebilirsiniz. 

Biçimlendirilmiş ve boş hafıza kartına indirdiğiniz dosyanın içindekilerini atıyoruz. ardından hafıza kartınızı tablete takın. 

Tablet kapalıyken ses(-) kısma ve power tuşuna aynı anda basın. ( bazı modellerde bu tuşlar ses (+) açma ve power şeklndedir.)

cihaz recovery ekranı karşınıza çıkar ve kurulum başlar ortalama 5 dak. içinde cihazınız ilk aldığınız gün gibi karşınıza çıkar.

1 yorum:

 1. Thanks for sharing, nice post!

  Đến Casanova đây là quan cafe san vuon bạn không nên bỏ qua hay bạn muốn học bài thì quán cafe học bài cực thú vị đấy hay quán quan cafe view dep bạn không nên bỏ qua hay quán cafe có đàn piano siêu lãng mạn hay casanovacafe là 1 trong quán cafe giá rẻ bạn nên đến 1 lần, hay tổng hợp những quán quán cafe dễ thương sài gòn hay những quán cafe nhỏ và xinh đến là mê hay cafe doc dao sai gon không đụng hàng hay casanova là quán quán cafe wifi mạnh thích hợp để làm việc hay cafe sang chảnh bạn nên trải nghiệm hay cafe độc lạ ở sài gòn cực đẹp hay quán cafe có bánh Pizza cực ngon ăn là nghiền hay đây là quán cafe nhạc acoustic cực lãng mạn hay máy đưa võng tự động giúp bé ngủ ngon hay đây là quán cafe phong cách lạ bạn nên đến hay đây là quan cafe co cho choi cho tre em hay bạn muốn hội họp thì đây là quán cà phê có máy chiếu cho bạn làm việc hay cafe phong rieng cho làm offline làm việc hay điểm danh cafe thu cung bạn nên đến hay quan cafe boi bai tarot cực thú vị.

  YanıtlayınSil