JSMax MID-713C Tablet Format Atma – Yazılım Yükleme

DİKKAT: Sitemizde anlatılan bütün işlemler tarafımızca denenmiştir. Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!
JSMax MID-713C model tabletinizin desen – model şifresini unuttuysanız, bloke ettiyseniz veya tabletin yazılımı ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız tablete yeniden yazılım yüklemeniz gerekecektir. Bu tableti formatlamak için belli bir tuş kombinasyonu bulunmadığından(en azından biz bulamadık [​IMG] ) format işlemini de yazılım yükleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Yazılım yükleme işlemi tabletinizdeki tüm kişisel bilgi,veri ve uygulamalarınızı silecektir. Eğer menüye ulaşabiliyorsanız lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Yükleme esnasında tabletiniz kapanırsa ciddi sorunlar meydana gelebilir. Bu yüzden işleme başlamadan önce mutlaka tableti şarj edip batarya şarj seviyesini en az %50 seviyesine getirin.

Yazılım yüklemesi için en az 1GB’lik alana sahip bir micro SD hafıza kartına ihtiyacınız olacak. Tablete yazılım yükleyebilmek için boot edilebilir bir kart oluşturacağız.Hafıza kartın içindeki tüm bilgilerin silineceğinden işleme başlamadan önce karttaki önemli bilgilerinizin yedeğini alın.

İhtiyacınız olan Dosyalar:

1: Phoenix Card

2: jsmax-713c_40k

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Hafıza kartınızı kart okuyucu veya kart aparatı ile bilgisayara takın.

PhoenixCard programını çalıştırın. Resimde görülen işlemleri yapın.

[​IMG]1: Hafıza kartını seçin.

2: IMG file butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz JsMAX M750-Q8-E1028-713C-20140111-3230.img dosyasını seçin.

3: Format to Normal butonu ile hafıza kartını formatlayın.

4: Burn butonuna tıklayarak dosyayı hafıza kartına atma işlemini başlatın.

Burn End mesajını gördüğünüzde işlem bitmiş demektir. Kartı bilgisayardan çıkarın.

Tableti kapalı konuma getirin. Hafıza kartını tablete takın. İşlemi başlatmak için güç düğmesine basılı tutun. Ekranda yükleme çubuğu çıkana kadar tuşu bırakmayın. Yükleme çubuğunu gördüğünüzde tuşu bırakıp yüklemenin bitmesini bekleyin. İşlem 10 dakikaya kadar sürebilir. İşlem bittiğinde sol üst köşede CARD OKmesajını göreceksiniz. Tablet siyah ekranda kalacaktır.

Hafıza kartını tabletten çıkarıp güç tuşu ile tableti açın. Tablet formatlanmış şekilde açılacaktır. Hafıza kartını yeniden kullanmaya başlamadan önce mutlaka formatlayın.

1 yorum:

  1. Hocam emeğinize sağlık.
    ALLAH emeğinizin karşılığını versin inşallah. 10 numara oldu

    YanıtlaSil