Lenovo A7-50 A3500 Telefon Özelliği Aktif EtmeArkadaşlar daha önce Lenovanın farklı modelleri için telefon özelliğini aktif etmeyi sizlere anlattım. Genel olarak Lenova marka tabletler de telefon özelliği bulunmakta ama yazılımsal olarak kısıtlanmakta gelin bu tabletimizin de kısıtlamasını kaldıralım.

Uyarı!
1) Rom İngilizce ve Çince
2) Gapps yüklü değil. (Google'a ait tüm uygulamalar. Gmail, Google+, Google Play vs.)
3) Mutlaka IMEI kodunuzu bir yere not edin. (15 karakter)

1-) ilk olarak yükleyeceğimiz romu buradan indiriyoruz. (606 MB)
2-) İndirdiğimiz rar dosyasında ki "A3500HV_A422_01_25_140404_CN" ve "SP_Flash_Tool_v3.1336.0.198" klasörlerini rardan çıkarıyoruz (örn: masaüstü)
Bu kısımdan sonrası cihazda bulunan tüm verileri siler. Önemli belgeniz varsa yedek alın
3-) SP_Flash_Tool_v3.1336.0.198/Flash_tool.exe programını çalıştırıyoruz.
4-) "Scartter-loading" butonu ile rardan çıkardığımız "A3500HV_A422_01_25_140404_CN" klasörü içinde ki "MT6582_Android_scatter.txt" dosyasını seçiyoruz.
5-) "Firmware -> Upgrade" butonuna basıyoruz. Program gereken yüklemeyi yaptıktan sonra, cihaz kapalı halde bilgisayara bağlıyoruz.
6-) Eğer Sorun çıkmaz ise program ayrı bir pencerede yeşil bir daire ile başarıyla tamamlandığını bildirir.
7-) Cihaz yeniden başladığında karşımıza Çince olarak geliyor. (Ayarlardan dili İngilizce olarak değiştirebiliriz.)
8-) Lenovo'nun kendi romu olduğu için Lenovo desteği bizimle. Arama, SMS ve İnternet özelliklerinde hiç sorun bulamadım. İnternet hızı ve şarj süresi aynı.
9-) Lenovo A3500-H(V)PRC tabletiniz hayırlı olsun 

Bilgi:

 • Eğer Flash tool cihazı bağladıktan sonra yükleme yaparken hata verirse, önce "Format" butonuna basıp tüm veriyi silin, daha sonra "Download" butonuna basın. işlem tamamlanınca "B-5" den devam edin. 
 • Eğer cihaz şebekeye kaydolmuyorsa imei silinmiş olabilir. *#06# ile kontrol edin. invalid hatası verirse, cihazı tekrar rootlayıp mobileuncle tool programını yükleyin. Mobileuncle Tools programını açın, "Engineer Mode->Engineer Mode (MTK)->Connectivity->CDS Information->Radio Information->Phone 1" e gelin. En üstte mavi renkte "AT+" yazan yere tıklayın. EGMR=1,7," IMEI numaranız " yazın (tırnaklar dahil) ve "SEND AT COMMAND" butonuna tıklayın. Cihazı yeniden başlatınca şebeke gelir. 
 • Eğer sizde benim gibi dahili uygulamalardan sıkılırsanız ES Dosya Yöneticisi ile "/system/app/" klasöründe ki beğenmediğiniz uygulamaları silebilirsiniz. Yanlış bir dosyayı sildiğiniz de tekrar Rom yüklemeniz gerekir.


6 yorum:

 1. Kardes baska turlu yok mu ya

  YanıtlaSil
 2. 5. maddeden sonra yükleme işlemi ne kadar sürüyor. yükleme yaptığına dair herhangi bir uyarı veriyor mu? yaklaşık 15 dakikadır bağlı tablet ama şarj ettiğinden başka bir ikaz göremiyoruz. Programda da herhangi bir uyarı çıkmıyor

  YanıtlaSil
 3. bu cihazın iki türü var bunlar arsında fark var olarak gözükmekte birnin sonu H diğerinin sonu HV olarak bitiyor... HV olan telefon oluyor lakin diğeri yani H olmuyor olarka gözükmekte... bir açıklama yapa bilirmisniz

  YanıtlaSil