Grundig GTB-790 Tablet Rom ve Yükleme Talimatı

1- Öncelikle alttaki adreslerden gerekli dosyaları temin ediniz.
ROM yükleme programı (RK Back Tool)
Grundig GTB-790 ROM Dosyası

2- İndirdiğiniz RK Back Tool arşiv dosyasını masaüstünde bir klasöre çıkartın.
3- Çıkarttığınız klasörde bulunan driverları bilgisayarınıza eksiksiz kurun.
4- Cihazınızda sırası ile "Ayarlar>Geliştirici Seçenekler>USB Hata Ayıklama Modu" nun kapalı olduğunu tekrar doğrulayın. Kapalı olmayanlar, kapatsınlar.
5- Grundig GTB-790 cihazınızı, orjinal USB kablo aracılığı ile bilgisayarınıza bağlayın.
6- RK Back Tool programını çalıştırın.7- Pembe ile yazan yere bir kez tıklayın ve cihazınızın ROM yüklemek için uygun moda geçmesini sağlayın.
8- Pembe ile 1 yazan yere tıkladıktan sonra, program görüntüsü aşağıdaki gibi olmalıdır ve cihazınız kapalı konuma gelmiş olmalıdır. Ekranda birşey göremez iseniz endişelenmeyin, cihazınız rom yükleme moduna geçmiş demektir.

9- Yukarıdaki resimde görüğünüz gibi kutucuk yeşil oldu. Şimdi de FW Path yazan yerin karşısında ki "..." butonuna tıklayın ve indirmiz olduğunuz Grundig GTB-790 rom dosyasını seçin.
10- En altta, 3. sırada bulunan RESTORE butonuna tıklayarak cihazınıza ROM yükleme işlemini başlatın. Yükleme boyunca, cihazınız kapanıp açılacaktır.Restore butonuna bastıktan sonra yükleme işlemi yaklaşık 3-7 dakika arasında sürecektir. Bu süre içerisinde lütfen cihazınızın bilgisayar ile bağlantısını koparmayın ve herhangi bir tuşa basmayın!
11- ROM yükleme tamamlandıktan sonra program görüntümüz aşağıdaki gibi olacaktır. Bu görüntüyü gördüğünüze emin olduktan sonra, cihazınızın bilgisayar ile bağlantısını çekebilirsiniz.


6 yorum:

 1. ekranda sadece grundig yazıyor usb hata ayıklamayı nasıl kapatabiliriz

  YanıtlaSil
 2. ekranda sadece grundig yazıyor usb hata ayıklamayı nasıl kapatabiliriz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayarlar içinde geliştirici seçenklerin altında bulabilirsiniz usb hata ayıklamayı

   Sil
 3. arkadaş tablet açılmıyor demek istedi.benimde gtb 790 tabletim var ver açılmıyor.sadede başlangıçtaki grundig ve loading yazısı var.bu durumda nasıl düzeltebiliriz ? nasıl rom atabiliriz ?

  YanıtlaSil
 4. pembe 1 yeşile dönüşmüyor bir türlü

  YanıtlaSil
 5. peembe yesile sönüşmüyor ve swict bastıktan sonra açılmıyor şu konuya bi bakın

  YanıtlaSil