ViewSonic 10e İçin Custom Rom

 Merhaba arkadaşlar. Kardeşimin kullandığı Viewsonic 10e tabletinin performansını artırmak için internette araştırma yaptım ve bir forumda okuduğum makaleyi uygulayarak güzel bir sonuç elde ettim.    Makalede bu romun 3g li model için olduğu söylenmesine rağmen elimdeki 3g siz modeli için de şu an gayet rahat ve stabil çalışmakta. Bunu göstermek için bir video bile çektim. Yalnız videoda da bir iki kez belirttiğim üzere bu romun yüklenmesi  ile cihazınız garanti dışı kalacaktır. Ayrıca cihazınızla ilgili herhangi bir sorunda sorumluluk kabul etmiyorum.

YÜKLEME TALİMATI:

1-Öncelikle cihazın içindeki verilerinizi yedekleyin.
2-Hafıza kartını çıkartın.
3-Cihazın şarjı en az %60 olsun ve şarj cihazı takılı olsun.
4-Cihazı kapatın.
5-Cihazı data kablosu ile bilgisayara bağlayın.
5-Cihazın (Volume -) tuşuna basılı tutarken aynı anda reset butonuna da basılı tutun.(Yaklaşık 3 saniye)
6-Cihazın (Volume -) tuşuna basılı tutarken aynı anda power butonunu da cihazı açar veya kapar gibi sürekleyip ileri noktada basılı tutun(geri gelmesine müsade etmeyin.(Yaklaşık 3 saniye)
7-Eğer işlemleri doğru yaparsanız cihazın kırmızı renkli şarj ışığı sönecektir ve bilgisayarınız cihazı harici bir disk gibi görecektir. Bilgisayar içeriği görmeniz için pencereler açabilir, hepsini kapatın.
8-Daha sonra şu linkteki BURADAKİ – Alternatif – Alternatif 2 (PART 1  –  PART 2 – PART 3dosyayı indirin.
9-İnen zipli dosyayı masaüstüne zipten çıkartarak kopyalayın.
10-İndirdiğiniz klasörden MPTOOL uygulamasını yönetici(önemli) olarak çalıştırın.
11-NandMpTool programı çalışacaktır.Açılan pencerede sağ üst tarafta “scan” butonuna basın ve tablet bilgilerinizin program tarafından okunduğunu kontrol edin.
12-Yine aynı programda sağ üst tarafta scan butonunun iki altında “Erase” butonu var. Ona tıklayın.
13-Ekrana “Erase end”mesajı geldikten sonra Scan ve erase butonları arasındaki “Download” butonuna tıklayın ve yazılımı tablete yüklemeye başlayın.
14-Ekrana “Download end” mesajı geldikten sonra tabletin bilgsayarla olan bağlantısını kesin ve reset butonuna 3 sn kadar basılı tutun.
15-Cihazı açın,ilk açılış normaldekinden biraz daha uzun sürebilir,panik yapmayın.
16-Cihaz açıldıktan sonra 5-10 dk kadar kurcalayın.
17-Daha sonra cihazı kapatıp, (Volume +) tuşuna basılı tutarken Power butonunu sola sürükleyin ve bırakmadan tutun. Ekrana yeşil android resmi gelince her iki tuşuda bırakın. Cihaz recovery bölümüne girecektir.
18-Burada “wipe data” yazan kısma Volume + ve volume – tuşlarını kullanarak gelin ve üzerine geldiğinizde power butonunu sola sürükleyin. Yeni açılan menüde yine aynı şekilde “yes ……….” yazan yere gelin ve tekrar power butonunu sola sürükleyin.
19-İşlem tamamlanınca sizi tekrar ana menüye atacaktır. Burada “wipe cache partition” kısmına gelerek yine bir üstteki maddedeki işlemleri uygulayın.
20-Tekrar ana menüye atıldığınızda “reboot now” üzerine gelerek yine power butonunu sola sürükleyerek onaylayın.
21-Cihaz kapanacak ve yeniden başlayacaktır. Cihazın ilk açılışı 5 dk kadar sürebilir. Artık tabletiniz hazır.
VİEWPAD CUSTOM ROM İNCELEMESİ

1 yorum: